המוזיאון והארכיון לתולדות חולון
LOGO heb_mini-site.png
שעות פתיחה:
א', ב', ד', ה' 8:30-13:00
ג' 16:00-19:00
שפות הדרכה:
עברית, אנגלית, רוסית
מיקום:
רחוב ליאון בלום 26, חולון. למפה לחצו כאן 
museum@holonet.org.il
03-5050425
המוזיאון והארכיון לתולדות חולון
התערוכה "נופי ארץ ישראל" - 7-30/6/16
בואו להדריך במוזיאון לתולדות חולון
רשימת אתרי המורשת
לאתר המועצה
חדשות
פתיחת התערוכה "לך-לך" - צילומים של ד"ר אליעזר מנסב - 5.5.15
 
בתחילת שנות ה-30 הוקמו בשטחי החולות בדרומה של יפו חמש שכונות חדשות, שלימים אוחדו ב-1940 למועצה מקומית אחת, היא העיר חולון, שבראשה עמד ד"ר חיים קוגל. תחילתה של העיר שקמה מן החולות לא הייתה קלה. בשנים לפני קום המדינה ובזמן מלחמת העצמאות סבלה חולון מהתנכלויות מצד הכפרים הערבים תל א-ריש ויאזור הסמוכים. לאחר קום המדינה חולון צמחה ושגשגה ובשנת 1950 קיבלה מעמד של עיר. המוזיאון לתולדות חולון הוקם ב-1986 בביתו של אברהם הרצפלד, מראשי תנועת ההתיישבות בארץ ישראל וחבר הכנסת הראשונה, שציווה את ביתו לעיריית חולון למען הקמת מוסד תרבותי-חינוכי בעיר.

מה באתר: תצוגה המספרת את תולדותיה של חולון, העיר שצמחה מן החולות, את תולדות שכונותיה ותושביה: כלים קדומים שהתגלו בה, החולות שכיסו אותה, הקמת השכונות הראשונות, "ההגנה" ומלחמת העצמאות, קליטת עלייה, תעשייה, העדה השומרונית ומצגת אורקולית.

לקהל הרחב: סיור באתרים היסטוריים ואתרי מורשת בעיר; סיור בגנים מיוחדים בעיר (גני סיפור, קקטוסים, גן יפני ועוד); סיור פסלים בחולון; סיור בשכונת השומרונים שנוסדה ב-1955.

לילדים: מגוון פעילויות במסגרת גני ילדים ובתי הספר כולל סיורים בשכונות העיר, באתרי המורשת ובגני סיפור. בנוסף מתקיימות במוזיאון פעילויות חברתיות, גיבושים, מסיבות ימי הולדת ועוד.
099.png